خانه ویلایی یا آپارتمان | خانه تو
خانه ویلایی یا آپارتمان | خانه تو

خانه ویلایی یا آپارتمان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

خانه ویلایی یا آپارتمان ؟

 

موضوع مسکن و تهیه خونه  یا آپارتمان از جمله اساسی ترین موضوع های زندگیست که مردم بسته به فرهنگ،خواسته و سبک نیازشان یک خانه را برای خودشان فراهم میکنند.

 

سلیقه و بودجه ی شما مشخص میکند که خانه یا آپارتمان شما کجای شهر باشد،چه امکاناتی داشته باشد و چند متری باشد…

 

آپارتمان‌نشینی آداب و شرایط خاص خود را دارد؛ زیرا آپارتمان‌ها از چندین طبقه و چندین واحد تشکیل شده‌اند که به تعداد طبقات و واحدها، خانواده یا افراد مجردی با خصوصیات رفتاری و اخلاقی متفاوتی درآن زندگی می‌کنند که در ابتدا کنار آمدن با خلق و خوی ساکنان آپارتمان از شروط اولیه است.

هر قسمت آپارتمان قوانین خاص خود را دارد:

 

پارکینگ در بعضی از آپارتمان‌ها قسمت‌بندی شده و هر قسمت مختص به یک واحد است که گاهی اوقات در سند ملکی هم پارکینگ با ذکر نشانی ثبت می‌شود و ساکنان واحدها باید وسیله نقلیه خود را در قسمت مشخص شده پارک کنند.

 

راه‌پله‌ها یا پاگردها مورد دیگری هستند که باید از قرار دادن وسایل بیش از حد استاندارد و(جاگیر) وسایلی که مزاحم رفت و آمد هستند (جاکفشی، گلدان و …) خودداری کرد.

 

آپارتمان براساس متراژ مشخصی فروخته میشود ولی با همان شکل مشابه، خانه‌های ویلایی قطعا به خاطر امتیازات زیادی که دارند قیمتشان هم بالاتر است. اما در بقیه موارد خانه‌های ویلایی قدیمی‌تر هستند، نیاز به بازساری دارند، امکانات و سیستم مهندسی‌ساز آپارتمان را به خودشان نمیبینند. آپارتمان‌ها هم از تکنولوژی‌های جدید استفاده میکنند و به شکل کاملا امروزی ساخته شدند. ولی برخلاف آن محیط صمیمی و دوست‌داشتنی خانه‌های ویلایی از سیستم مکانیزه و ماشینی امروز بهره میبرند و شلوغ‌ترهستند و با مشکلات زیادی روبرو میشوید. ولی خوب برای خانه‌های ویلایی باید پول بیشتری هم بدهید…

این مطلب را از دست ندهید....  از خانه‌ام چه می‌خواهم؟

 

و اما خانه، بیشترین طبقاتی را که یک خانه می‌تواند به طور معمول داشته باشد، سه طبقه است.

تمام اجزای یک خانه (آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق خواب، اتا‌ق‌نشین و سایر قسمت‌ها) می‌تواند در کل طبقات تقسیم شود یا هر کدام از این بخش‌ها در هر کدام از طبقات تکرار شود.

اکثر خانه‌ها شامل حیاط می‌شوند و کاملا مشخص است که اختیار کل خانه به دست صاحبخانه است.

در خانه‌های شخصی دیگر از مقررات خواسته یا ناخواسته، خبری نیست و شما می‌توانید آن طور که مایلید و به دور از مقررات خاص در خانه شخصی خود زندگی کنید.

 

در آخر این شما هستید که انتخاب میکنید در خانه زندگی کنید یا در آپارتمان…

اخبار مسکن

مشاوره حقوقی

قیمتهای انواع خودرو

خبرهای جدید رو میخوای؟ ایمیلت رو وارد کن