افزایش ۲.۵ برابری راندمان نیروگاه‌ های تهران | خانه تو
افزایش ۲.۵ برابری راندمان نیروگاه‌ های تهران | خانه تو

افزایش ۲.۵ برابری راندمان نیروگاه‌ های تهران

زمان مطالعه: 2 دقیقه

راندمان نیروگاه‌های تهران ۲.۵ برابر افزایش خواهد یافتبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی در حاشیه آیین آغاز عملیات اجرایی پست جدید برق نیروگاه ری با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: شهرستان تهران دارای سه نیروگاه قدیمی با راندمان بسیار پایین است که از امروز با شروع ساخت پست جدید GIS ۲۳۰ کیلووات نیروگاه ری، نخستین گام برای بازنشسته کردن واحد‌های قدیمی این مجموعه برداشته شده است.

او با تاکید بر اینکه عملیات ساخت واحد‌های جدید نیروگاه ری پس از پایان پیک تابستان امسال آغاز خواهد شد، ادامه داد: در نیروگاه طرشت نیز مناقصه مربوطه برگزار و پیمانکار طرح نیز انتخاب شده است که براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته روند بازنشسته کردن این نیروگاه و احداث واحد‌های جدید آن از مهرماه امسال آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی افزود: برای بازنشسته کردن نیروگاه بعثت نیز منتظر دریافت مجوزهای لازم از سوی سازمان محیط زیست هستیم که پس از اخذ مجوزات مربوطه عملیات ساخت نیروگاه جدید بعثت شروع خواهد شد.

طرزطلب با تاکید بر اینکه در تلاش برای سرعت‌بخشی به طرح‌های بازنشسته کردن نیروگاه‌های فرسوده هستیم، گفت: با اجرای این سه طرح علاوه بر افزایش توان تولیدی تهران، راندمان نیروگاه‌های استان نیز از حدود ۲۲ درصد فعلی به بیش از ۵۵ درصد افزایش خواهد یافت.

او با اشاره به کسری سه هزار مگاواتی تولید برق در استان تهران، گفت: برای جبران این رقم لازم است طی سال‌های آتی واحد‌های جدید به نیروگاه‌های موجود استان افزوده شود که احداث نیروگاه هزار مگاواتی جدید ری بخشی از کسری موجود تولید برق تهران را جبران خواهد کرد.

این مطلب را از دست ندهید....  واریز وام یک میلیون تومانی دومین گروه از یارانه بگیران

بیشتر بخوانید


طرزطلب نیروگاه‌ها را بزرگترین مصرف‌کنندگان گاز کشور دانست و افزود: با هماهنگی میان وزارت نفت و نیرو اتفاقات بسیار خوبی در زمینه حمایت از طرح‌های بهینه‌سازی مصرف سوخت و انرژی در حال انجام است که براساس آن مصوبه‌ای در این زمینه در حال تنظیم است تا پس از دریافت مجوز لازم از سوی شورای اقتصاد شاهد حمایت مالی ۵۰ درصدی وزارت نفت از طرح‌های بهینه‌سازی در حوزه تولید برق باشیم.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه این طرح ظرف دو تا سه ماه آینده به نتایج مطلوبی می رسد، بیان کرد: بر همین اساس سرمایه‌گذارانی که برای ارتقای واحد‌های نیروگاهی، بازنشسته کردن نیروگاه‌های قدیمی و ارتقای راندمان نیروگاه‌های موجود اقدام کنند، به صورت مشارکتی ۵۰ درصد محل منابع مالی طرح‌های آن‌ها از سوی وزارت نفت، ۳۰ درصد از سوی شرکت تولید نیروی برق حرارتی و تنها ۲۰ درصد آن از سوی سرمایه‌گذار تامین خواهد شد. ​

انتهای پیام/

اخبار مسکن

مشاوره حقوقی

قیمتهای انواع خودرو

خبرهای جدید رو میخوای؟