طلای سرخ گران شد؛ حداکثر قیمت هر کیلو زعفران نگین ۸ میلیون تومان | خانه تو
طلای سرخ گران شد؛ حداکثر قیمت هر کیلو زعفران نگین ۸ میلیون تومان | خانه تو

طلای سرخ گران شد؛ حداکثر قیمت هر کیلو زعفران نگین ۸ میلیون تومان

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از رشد ۶ تا ۷ درصدی قیمت زعفران در بازار خبر داد و گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران دسته‌ای ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، زعفران پوشال ۷ میلیون تا ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، زعفران نگین ۷ میلیون و ۵۰۰ تا ۸ میلیون تومان و سوپر نگین ۱۲ میلیون تومان است، در حالی که طی روز‌های اخیر قیمت هر کیلو زعفران دسته ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، زعفران پوشال ۶ میلیون و ۵۰۰ تا ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، زعفران نگین ۷ میلیون و ۵۰۰ تا ۸ میلیون تومان و زعفران سوپر نگین ۱۰ میلیون و ۵۰۰ تا ۱۱ میلیون تومان بوده است.

هر کیلو زعفران دسته‌ای ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
زعفران پوشال ۷ میلیون تا ۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
زعفران نگین ۷ میلیون و ۵۰۰ تا ۸ میلیون تومان
زعفران سوپر نگین ۱۲ میلیون تومان

او درباره آینده بازار زعفران افزود: قیمت زعفران تابع عرضه و تقاضاست و امیدواریم با باز شدن بازار‌های جهانی و رونق صادرات، وضعیت زعفران در بازار بهبود یابد.


بیشتر بخوانید


تولید زعفران غیر قابل پیش بینی است

میری ادامه داد: سال گذشته شاهد شیوع بیماری کووید ۱۹ در سراسر جهان بودیم که این امر منجر به کاهش صادرات شد، ضمن آنکه در بازار داخل هم در حال حاضر به دلیل لوکس بودن زعفران در سبد خانوار، بسیاری از افراد این محصول را از سبد مصرفی خود حذف کرده‌اند.

این مطلب را از دست ندهید....  رشد ۱۷.۳ درصدی شاخص قیمت نهاده‌ های ساختمانی در بهار ۹۹

به گفته او، با توجه به نزدیک بودن فصل برداشت و شرایط حاصل از شیوع کرونا، متولیان امر باید برای مدیریت بازار برنامه‌ریزی کنند تا کشاورز دچار خسارت نشود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران در پایان درباره آینده تولید زعفران تصریح کرد: با وجود شرایط مساعد اقلیمی پیش بینی می‌شود که تولید زعفران نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته باشد، اما به سبب آنکه زعفران همانند سایر محصولات نیست، تا زمانی که از زمین بیرون نیاید نمی‌توان اظهار نظر دقیقی راجع به تولید آن داشت.

انتهای پیام/

اخبار مسکن

مشاوره حقوقی

قیمتهای انواع خودرو

خبرهای جدید رو میخوای؟