فروچاله های تهران به خاطر آب های زیر زمینی نیست | خانه تو
فروچاله های تهران به خاطر آب های زیر زمینی نیست | خانه تو

فروچاله های تهران به خاطر آب های زیر زمینی نیست

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فروچاله های تهران به خاطر آب های زیر زمینی نیستمحمدرضا بختیاری مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران در گفت‌وگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص فروچاله های شهر تهران گفت: فروچاله‌های تهران به دلیل حفره‌های آب انبار‌ها و یا قنوات گذشته است که به مرور زمان به دلیل ساخت و ساز‌های شهرداری ایجاده شده است و در حال حاضر در برخی نقاط تهران مشکلاتی را ایجاد کرده است.

او ادامه داد: به طور کلی ایجاد فروچاله ها در برخی از نقاط تهران با مفهوم عام و کلی فرونشست زمین تفاوت دارد و بیشتر در بروز این بحران پایتخت، عوامل انسانی و اقدامات سازمان‌های شهری دخیل است.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر فرونشست‌هایی در جنوب غرب تهران، پاکدشت و ورامین داریم که آن هم به دلیل افت آب‌های زیر زمینی است.


بیشتر بخوانید


بختیاری اضافه کرد: فرونشست زمین بر اثر برداشت بی رویه آب‌های زیرزمینی را نمی‌توان به عنوان عامل اصلی زمین لرزه‌های گذشته تهران قلمداد کرد.

او ادامه داد: در حال حاضر سفره‌های آب زیر زمینی شهر تهران سالانه چیزی بالغ بر ۸۰۰ میلیون متر مکعب ورودی و ۸۴۰ میلیون مترمکعب برداشت دارند، این به معنای بیلان منفی سالانه ۳۰ تا ۴۰ میلیون متر مکعب است.

مدیر عامل آب و فاضلاب استان تهران تصریح کرد: در حال حاضر فروچاله‌هایی در اطراف خط ریلی تهران به گرمسار دیده می‌شود به طوری که در مواردی هم تا دویست متری خط راه آهن این مسیر هم رسیده است و این خطری جدی برای آینده این شهر و استان تهران است. 

این مطلب را از دست ندهید....  استخدام کارمند و کارگر تولید در یک شرکت معتبر

انتهای پیام/

اخبار مسکن

مشاوره حقوقی

قیمتهای انواع خودرو

خبرهای جدید رو میخوای؟