ورود به بازار بورس بدون آموزش‌های تخصصی اشتباه است | خانه تو
ورود به بازار بورس بدون آموزش‌های تخصصی اشتباه است | خانه تو

ورود به بازار بورس بدون آموزش‌های تخصصی اشتباه است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمود گودرزی معاون بازار بورس تهران در گفت وگو با بخش اقتصادی رادیو گفتگو در خصوص نقش دولت در بازار سرمایه اظهار کرد: دولت در ابتدای سال با هدف رشد بازار سرمایه و کاهش نقدینگی در اقتصاد، به این بازار ورود کرد و باعث شد تا شاخص بورس قله ۲ میلیون واحدی را فتح کند.

وی افزود: هم اکنون با وجود اُفت حدود ۵۰۰ هزار واحدی شاخص بورس، اما این نکته قابل ذکر است که بازار بورس ایران توانایی این را دارد تا روی پای خود به ایستد و قطعا حمایت‌های اخیر دولت می‌تواند به این بازار سر و سامان بدهد.


بیشتر بخوانید


معاون بازار بورس تهران بیان کرد: امروز حدود ۷۸ درصد معاملاتی که در بازار انجام گرفت، توسط افراد حقیقی بود و این رویداد نشان دهنده این است که بازار به حالت تعادل رسیده و حمایت‌های دولت اثر بخش بوده است.

گودرزی در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست که دولت به طور غیر مستقیم به بازار بورس از طریق نظارت و مدیریت ورود کند ادامه داد: این چهارچوب صحیح است و دولت باید آن را رعایت کند همانطور که در دارا یکم مقرر شد تا دولت بعد از مدت زمان مشخصی از مدیریت این سهام خارج شود.

وی با اشاره به مدیریت نقدینگی موجود در بورس تصریح کرد: برخی کلاس‌های آموزشی هم اکنون در حال برگزاری است که انواع روش‌های سرمایه گذاری و سبدگردانی در آن آموزش داده می‌شود، اما متاسفانه مورد استقبال بسیاری از فعالان این بازار قرار نگرفته همچنین این آموزش‌ها کافی نیستند.

این مطلب را از دست ندهید....  احراز هویت غیر حضوری سجام و دریافت کد بورسی

گودرزی افزود: بسیاری از افرادی که هم اکنون در بازار بورس فعالیت دارند حتی از سواد مالی نیز برخوردار نیستند و این موضوع یک فاجعه برای بازار است.

معاون بازار بورس تهران مطرح کرد: بیش از ۴ میلیون از افرادی که در بازار بورس فعالیت دارند برای خرید عرضه اولیه کد بورسی گرفته اند و هیچ معامله‌ای در این بازار انجام نمی‌دهند.

گودرزی عنوان کرد: با وجود این حجم از فعال در بازار بورس، اما تدریس و آموزش‌های لازم برای این افراد برگزار نشد چراکه با شیوع ویروس کرونا هم مواجه شدیم و معدود کلاس‌ها به صورت مجازی برگزار شدند.

انتهای پیام/

اخبار مسکن

مشاوره حقوقی

قیمتهای انواع خودرو

خبرهای جدید رو میخوای؟