شرایط دریافت وام مسکن یکم در ۱ دقیقه | خانه تو
شرایط دریافت وام مسکن یکم در ۱ دقیقه | خانه تو

شرایط دریافت وام مسکن یکم در ۱ دقیقه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

 

خرید خانه برای اکثریت جامعه‌ اتفاقی نیست که هر روز اتفاق بیفتد. چه بسا بسیاری از مردم در طول عمرشان تنها یک بار بتوانند خانه بخرند و صاحب خانه شوند. علت اصلی این امر قیمت بالای مسکن نسبت به درآمد اکثریت جامعه است. اینجاست که افراد زیادی به خصوص زوجین جوان برای خرید خانه به فکر گرفتن وام خرید خانه  و دریافت وام مسکن یکم می‌افتند.

در ایران طبق قانون تمامی بانک‌ها مجوز پرداخت وام‌های مسکن را دارند، اما به علت نداشتن اعتبار تقریبا هیچ بانکی غیر از بانک مسکن، که مسئول اصلی پرداخت‌ وام‌های مسکن است، چنین وامی را پرداخت نمی‌کند.

بانک مسکن وام‌ها و تسهیلات متفاوتی دارد که یکی از آن‌ها وام مسکن یکم است. اما این وام چیست و برای دریافت وام مسکن یکم چه شرایطی باید داشت؟ برای دریافت اطلاعات بیشتر این ویدئو را ببینید.

 

 

 

مداریک لازم برای دریافت وام مسکن یکم

با گذشت یک سال از سپرده‌گذاری در حساب ویژه مسکن یکم، با توجه به امتیازاتی که به دست آورده اید و حداکثر تا سقفی که در این ویدئو عنوان شد، می‌توانید درخواست دریافت وام کنید. برای این درخواست مدارک زیر مورد نیاز است:

  1. اصل و تصویر تمام صفحات سند مالکیت
  2. اصل و تصویر پروانه ساختمانی
  3. اصل و تصویر پایان‌کار ساختمانی
  4. اصل و تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه‌ی خریدار و فروشنده
  5. قبض برق ساختمان (در صورت لزوم با تشخیص شعبه)
  6. تکمیل و امضای فرم درخواست

البته توجه کنید تحویل مدارک فوق صرفا به منظور بررسی درخواست شماست و صرف تحویل مدارک توسط شما، بانک را ملزم به پرداخت وام نمی‌کند. بانک مدارک و شرایط شما را بررسی می‌کند و در صورت تایید آن‌ها، و اینکه سابقه چک برگشتی یا بدهی سررسید شده در هیچ بانکی نداشته باشید، وام به شما پرداخت می‌شود.

 

این مطلب را از دست ندهید....  آنچه بازار مسکن در پاییز ۹۸ تجربه کرد

خرید خانه

 

 

اخبار مسکن

مشاوره حقوقی

قیمتهای انواع خودرو

خبرهای جدید رو میخوای؟ ایمیلت رو وارد کن