روش های جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی خانه | خانه تو
روش های جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی خانه | خانه تو

روش های جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی خانه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

4روش برای جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی خانه

 

 

1.درزگیری درها و پنجره‌ها

استفاده از نوارهای درزگیر که راحت و ارزان هستند، برای رفع این مشکل بسیار متداول است. شما می‌توانید شیارهای پنجره و درب ورودی را با نوار درزگیری بپوشانید.

 

 

اگر در زیر یا لولای در ورودی خانه نیز درزهایی وجود دارد که موجب اتلاف گرما می‌شود، بهتر است شب‌ها با قرار دادن یک تکه پارچه جلوی خروج گرما از این درزها را بگیرید.

 

 

2.استفاده از پنجره‌های دو جداره

 

بیشترین اتلاف انرژی گرمایی در خانه از طریق پنجره‌ها صورت می‌گیرد. یکی از بهترین راه‌های مقابله با اتلاف گرما، استفاده از پنجره‌های دو جداره است.

پنجره‌های دوجداره معمولاً یک شیشه اضافی دارند که هوا بین دو شیشه به دام می‌افتد و نقش عایق حرارتی را ایفا می‌کند، همچنین اتلاف گرما به صورت رسانندگی را کاهش می‌دهد. اثربخشی پنجره دو جداره به عنوان عایق حرارتی را می‌توان با مکش هوای بین دو شیشه و ایجاد خلأ به‌طور قابل توجهی افزایش داد.

 

 

3.استفاده از پرده‌های ضخیم

استفاده از پرده‌های ضخیم و همچنین پرده‌های تیره رنگ می‌تواند در جلوگیری از به هدر رفتن گرمای خانه‌ بسیار مفید باشد.

پرده‌های کرکره‌ای، که اغلب در خانه‌ها استفاده می‌شود به دلیل وجود شکاف‌ها، نقش چندانی در حفظ گرما خانه ندارند.

استفاده از پرده‌های دوتکه با یک بخش ضخیم به‌عنوان والان و بخش زیرین که می‌تواند حریر یا توری باشد، برای جلوگیری از اتلاف گرما بهتر است.

 

 

4.پوشاندن دریچه کولر

دریچه‌های کولر نیز از نقاط اتلاف انرژی گرمایی در خانه شما می باشند. حتی اگر این دریچه‌ها از نظر اندازه کوچک و محدود باشند، بازهم اتلاف گرما از آن‌ها قابل چشم‌پوشی نخواهد بود.

این مطلب را از دست ندهید....  آشنایی با انواع تلویزیون قبل از خرید

با استفاده از پلاستیک‌های ضخیم یا مقوا این دریچه‎‌ها را بپوشانید. البته دریچه‌های مخصوص عایق‌بندی هم در ابزارفروشی‌ها یافت می‌شود که می‌توانید از این ابزارهای پیش ساخته برای پوشاندن شبکه‌های کولر خانه‌ استفاده کنید.

 

 

اخبار مسکن

مشاوره حقوقی

قیمتهای انواع خودرو

خبرهای جدید رو میخوای؟ ایمیلت رو وارد کن