گردشگری دریایی در نوروز ۹۹ منتفی شد/ به بنادر جنوبی سفر نکنید | خانه تو
گردشگری دریایی در نوروز ۹۹ منتفی شد/ به بنادر جنوبی سفر نکنید | خانه تو

گردشگری دریایی در نوروز ۹۹ منتفی شد/ به بنادر جنوبی سفر نکنید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست پایان سال مدیران سازمان بنادر و دریانوردی که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، تأکید کرد: با اجرای طرح دورکاری ناشی از تدابیر مقابله با اپیدمی کرونا، نباید هیچ خدشه‌ای در روند و فرآیند عملیات بندری و دریایی وارد شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در ایام تعطیلات نوروز، کشتی‌های حامل کالاهای اساسی به ویژه به بنادر شهید رجایی، امام خمینی (ره) و چابهار وارد خواهند شد؛ بنابراین ضرورت دارد که تخلیه و بارگیری و ارائه خدمات به این کشتی‌ها و سایر کشتی‌های تجاری، با حداکثر نرم عملیاتی انجام پذیرد.

راستاد با تأکید بر اینکه در ایام تعطیلات سال جدید، شیفت کاری عوامل عملیاتی باید مطابق معمول، برنامه ریزی شود، اظهار داشت: عملکرد دقیق و بدون وقفه اپراتورها، توسط مدیران بنادر رصد شود.

وی با بیان اینکه مطابق آئین نامه سازمان بنادر و دریانوردی، فقط یک نصف روز در اول فروردین عملیات تخلیه و بارگیری تعطیل می‌شود، خاطر نشان کرد: روندها باید به گونه‌ای مدیریت شود که حداقل توقف ناشی از تعویض شیفت را به خصوص برای کالاهای استراتژیک داشته باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق استعلام صورت گرفته شده که به زودی ابلاغ می‌شود، گردشگری دریایی با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا متوقف شود و مسافرت‌های دریایی به افراد بومی منطقه محدود شود، گفت: به رغم محدود شدن سفرها و گردشگری دریایی، کماکان باید پایش ها و نظارت بر رعایت الزامات ایمنی، با دقت، صورت پذیرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ضرورت تکمیل پروژه‌های توسعه‌ای در بنادر، افزود: توقع داریم که با توجه به امکانات و ظرفیت‌هایی که سازمان بنادر دارد، پروژه‌های توسعه‌ای بدون تأخیر و در چارچوب زمان بندی جلو برود که البته این امر مستلزم پایش لحظه به لحظه توسط مدیران بنادر است.

این مطلب را از دست ندهید....  پیش‌بینی افول گردشگری بین‌المللی در سال ۲۰۲۰

راستاد با بیان اینکه تأکید همیشگی ما اقدامات پیشگیرانه منظم برای حفظ ایمنی بنادر اعم از ایمنی عملیات بندری و دریایی است، تصریح کرد: آمادگی برای واکنش سریع در شرایط اضطراری، به ویژه در روزهای تعطیلات، باید به طور دائم در دستور کار باشد.

راستاد خاطرنشان کرد: انتظار داریم که مدیران بنادر از کنار هیچ آشفتگی در بنادر تحت امرشان بی تفاوت عبور نکنند.

اخبار مسکن

مشاوره حقوقی

قیمتهای انواع خودرو

خبرهای جدید رو میخوای؟ ایمیلت رو وارد کن